جوجه‌ریزی بیش از نیاز کشور چالش‌زا خواهد بود/ قیمت مرغ تا پایان سال تغییری ندارد

به گزارش واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین،پرویز فروغی دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی  در گفت‌وگویی با بیان اینکه با توجه به مازاد عرضه در برابر تقاضا، قیمت هرکیلو مرغ نسبت به روزهای قبل ۷ تا ۸ هزارتومان کاهش داشته است، گفت:قیمت مرغ  تابع عرضه و تقاضا است و با توجه به مازاد تولید در برابر تقاضا، قیمت هرکیلو مرغ زنده به ۵۱ تا ۵۲ هزارتومان رسیده است.

“بیتامین” رتبه اول کشتارگاه‌های طیور استان گلستان شد

وی  ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی مهر به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد.

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی افزود: با توجه به مازاد عرضه مرغ، پشتیبانی امور دام باید وارد میدان شود و اقدام به خرید مرغ مازاد کند، اما تا زمانیکه نرخ خرید اصلاح نشود، مرغدار رغبتی به توزیع ندارد.

او حداکثر نیاز ماهانه جوجه ریزی را ۱۱۰ میلیون قطعه اعلام کرد و گفت: افزایش میزان جوجه ریزی بالاتر از این رقم چالش‌هایی را به همراه دارد.

مهدی یوسف خانی نیز در گفت‌وگویی از آرامش و ثبات حاکم بر بازار مرغ خبر داد و گفت: نرخ کنونی هرکیلو مرغ زنده ۵۲ هزار تومان و مرغ گرم ۷۳ هزار تومان است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط جوجه ریزی و تولید پیش بینی می شود که قیمت مرغ تا پایان سال تغییری نداشته باشد.

یوسف خانی از توزیع روزانه هزار تا هزار و ۲۰۰ تن مرغ گرم در تهران خبر داد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: بنابر اذعان مسئولان وزارت جهاد حداقل ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی طی ماه های اخیر صورت گرفته که براین اساس کمبودی در عرضه مرغ نداریم.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: