احتمال تولید مازاد مرغ در ماه های آینده/شرکت پشتیبانی امور دام به فکر مرغداران باشد

رضا مبصری عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان گلستان در گفت وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات بیتامین از روند افزایشی جوجه‌ریزی‌ها در مرغداری‌ها در ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: البته این نگرانی وجود دارد در ماه‌های آینده با روند مازاد تولید مواجه شویم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ماه آینده بازگشایی مدارس را داریم و خانواده‌ها یخش عمده‌ای از درآمد خود را صرف خرید لوازم مدارس می‌کنند عملاً قدرت خرید مایحتاج خود از جمله گوشت قرمز و مرغ را از دست می‌دهند.

دبیر انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ با تاکید بر اینکه پیش بینی‌ها در زمینه تولید مازاد مرغ در ماه‌های آینده انجام شده است، افزود: برای اینکه تولید کنندگان در این شرایط متضرر نشوند نامه‌ای به شرکت امور پشتیبانی دام واصل شده تا تولید مازاد را از تولید کنندگان خریداری کند.

مبصری با اعلام اینکه شرکت پشتیبانی امور تاکنون عزم جدی برای خرید تولید مازاد مرغ را نداشته است، اضافه کرد: در حال حاضر تنها اقدامی که از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام شده انعقاد قرارداد مشروط با مرغداران برای خرید مازاد تولید است که این موضوع کافی نیست.

وی با بیان اینکه قرار است شرکت پشتیبانی امور مرغ گرم را به قیمت ۷۳ هزار تومان از تولید کنندگان خریداری کند ،عنوان کرد: البته هنوز این موضوع قطعی نشده و قرارداد مشروط منعقد شده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان گلستان با اعلام اینکه طبق اعلام شرکت پشتیبانی امور دام قرار است در ازای خرید مرغ از تولید کنندگان این شرکت کنجاله سویا به مرغداران تحویل بدهد ،اظهار داشت: البته مرغداران پیش از این بدعهدی‌هایی در جهت تحویل کنجاله سویا دیده‌اند که به این موضوع چندان خوشبین نیستند.

مبصری تصریح کرد: از سوی دیگر شرکت پشتیبانی امور دام در ازای خرید مازاد تولید مرغداران کنجاله سویا و ذرتی را به تولید کنندگان تحویل می‌دهد که از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: