پرورش مرغ گوشتی در “بیتامین” با کمترین آنتی‌بیوتیک‌ها

دکتر شهریار شاطری مدیر فارم‌های مشارکتی شرکت بیتامین استرآباد در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین، با بیان اینکه هدف این شرکت جذب قسمتی از بازار صنعت طیور و تولید مرغ است، گفت: در این هدف‌گذاری نظم و کیفیت از درجه اهمیت بالای برای مدیران ارشد شرکت برخوردار است.

هدفگذاری “بیتامین” برای جوجه‌ریزی 1 میلیون و پانصد هزار قطعه‌ای

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمیت و افزایش تعداد فارم‌های مشارکتی(مرغداری‌ها) برای شرکت در درجه دوم اهمیت قرار دارد، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های که در شرکت طراحی شده، قرار است بیتامین بخشی از سهم تولید استان در صنعت طیور را به دست گیرد که مرغداران حرفه‌ای در آن حضور داشته باشند.

مدیرفارم‌های مشارکتی بیتامین تصریح کرد: شرکت بیتامین به فارم‌های مشارکتی به این شکل نگاه می‌کند که در سفره مصرف‌کنندگان تاثیر داشته باشد و مرغی را به آنها عرضه کند که کمترین آنتی‌بیوتیک‌ها در دوره پرورش در آن استفاده شده باشد.

شاطری با بیان اینکه تلاش مجموعه بیتامین این است تا مرغ سالم به دست مصرف کننده برسد، عنوان کرد: در این هدفگذاری حتی اگر در راه رسیدن مرغ سالم به دست مصرف کننده متضرر هم شویم بازهم این اقدام را انجام می‌دهیم.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر استقبال مرغداران برای همکاری در طرح‌های مشارکتی بیتامین برای پرورش مرغ گوشتی بسیار خوب بوده و روند روبه رشدی را طی می‌کند، اظهار کرد: هدف شرکت رسیدن به یک عدد تعیین شده برای تولید نیست و برنامه‌ریزی‌ها برای افزایش ظرفیت تولید، بیشتر بر اساس کیفیت محصولاتی که تولید می‌شود انجام می‌گیرد.

به گزارش بیتامین،در طرح‌های مشارکتی شرکت برای پرورش مرغ گوشتی اعتبارات ویژه‌ای به مرغداران ارائه می‌شود که از جمله این موارد، تمامی هزینه‌های تولید اعم از واکسن، دارو، دان، هزینه کارگر و شارژ خرید مواد اولیه از بازارگاه بر عهده بیتامین است.

همچنین در پایان دوره پرورش از عایدات تولید، شامل فروش مرغ زنده، کود استحصالی پایان دوره و…. هزینه‌های صورت گرفته کسر و مابقی سود به دست آمده بین شرکت و مرغدار به صورت مساوی تقسیم می‌شود و تسویه حساب پس از پایان دوره با مرغدار ظرف ۴ روز انجام می‌شود و مرغداری که با شرکت همکاری دارد از ضررهای احتمالی از جمله بیماری، تلفات، کاهش قیمت فروش و … معاف است.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: