مشکل کمبود نهاده‌های دامی تاپایان هفته کاملاً برطرف می شود

علیرضا پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگویی درباره کمبود نهاده‌های دامی، گفت: با توجه به میزان آمار تولید مرغ  و جوجه ریزی و همچنین در حوزه دام  و طیور  میزان تامین نهاده ها هم افزایش یافت و در حال حاضر در حوزه  ذرت و جو مشکلی وجود ندارد و تنها در حوزه تامین کنجاله با مشکل مواجه بودیم که به دلیل مشکلاتی در حوزه بخش خصوصی وقفه‌ای ایجاد شد که با پیگیری و ترخیص کالا از کشتی‌ها این کمبود برطرف می شود

وی ادامه داد :امروز دو کشتی پشتبانی امور دام که ارز آنها پرداخت شد پهلو گرفته و اقدامات لازم برای ترخیص این کالا صورت می‌گیرد‌.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی افزود: عدم  تامین به موقع ارز  بخشی از مشکلات آنان است، اما در حال حاضر ارز مورد نیاز در این بخش تخصیص داده  و  ۱۳۰ هزار تن کالاهای  نهاده‌های دامی  برای کشتی‌های پشتیبانی توزیع می‌شود.

پیمان پاک عنوان کرد: همچنین ۸۰ هزار تن کنجاله از هند در قالب تهاتر تامین می شود و ۴۰ هزار تن از داخل کشور هم تامین کرده‌ایم .

وی توضیح داد:نیاز ماهانه کشور در حوزه نهاده‌ها حدود ۳۶۰ هزار تن است و سه کشتی تا پایان دی ماه ارز مورد نیاز آنها پرداخت شده که ترخیص خواهند شد.

پیمان پاک افزود: مشکل کمبود نهاده‌های دامی برطرف شده و هیچ مشکلی در این بخش وجود ندارد و تا پایان هفته با توجه به ترخیص‌های که صورت گرفته این مشکل برطرف خواهد شد.

قائم مقام جهاد کشاورزی افزود:  این کمبود اثری در حوزه قیمت های مرغ نگذاشته است.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: