مشکلی برای تامین مرغ در علی‌آباد نداریم

مصطفی قابلی مسئول بازرسی و تنظیم بازار جهاد کشاورزی علی آباد کتول در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبیلغات بیتامین با بیان اینکه برای تامین مرغ در سطح شهرستان مشکلی وجود ندارد، گفت: میزان توزیع مرغ در سطح شهرستان بستگی به میزان شرایط دارد.

وی با بیان اینکه میزان سهمیه‌ای که به سامانه ستکاوا برای شهرستان اعلام شده است 9/5 تن است، ادامه داد: البته در برخی مواقع همچون تعطیلات آخر هفته و یا در پیش بودن مراسمات مذهبی این عدد تا 11تن نیز افزایش پیدا می‌کند.

مسئول بازرسی و تنظیم بازار جهاد کشاورزی علی آباد کتول با تاکید براینکه میزان جذب مرغ‌های عرضه شده در بازار نیز بستگی به شرایط دارد، عنوان کرد: گرمی هوا و نوسانات قیمت مرغ در فروش مرغ تاثیر فروانی دارد اگرچه عمده مرغ‌های که عرضه می‌شود جذب بازار می‌شود.

قابلی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان علی آباد کتول منطقه‌ای گردشگری است عرضه مرغ در آن به خوبی انجام می‌شود، البته در منطقه فاضل ‌آباد عمدتاً فروش مرغ از سایر مناطق شهرستان بیشتر است.

وی درباره عرضه مرغ گرم در سطح شهرستان به نرخ مصوب، گفت: به طور مداوم بازرسی‌ها و نظارت‌ها انجام می‌شود و تذکرات لازم به توزیع‌کنندگان و فروشندگان داده می‌شود، اگرچه تخلفات چندانی در سطح شهرستان انجام نمی‌شود.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: