روند عرضه مرغ در گلستان بهبود یافته است

رمضان احمدی رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ گرگان در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین، از آرامش نسبی در بازار مرغ استان گلستان خبر داد و گفت: نسبت به هفته گذشته آمار کشتار و عرضه مرغ بهبود خوبی پیدا کرده است.

قیمت دستوری منجر به رانت می‌شود/سامانه بازارگاه باید جمع شود

وی با بیان اینکه در حال حاضر مرغ درب کشتارگاه‎‌های استان به قیمت 84 هزار تومان عرضه می‌شود، افزود: قیمت خرده فروشی نیز 89 هزار تومان است که در حال حاضر کمبودی برای عرضه نداریم.

احمدی با اعلام اینکه عرضه مرغ در سطح شهر حدود 50 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است، افزود: تامین نهاده‌ها برای مرغداران و افزایش جوجه‌ریزی‌ها در استان گلستان، باعث شده تا مرغداران رغبت بیشتری برای عرضه تولیدات خود داشته باشند.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ گرگان با بیان اینکه در حال حاضر روند تامین نهاده‌ها برای مرغداران استان نیز بهبود یافته است، عنوان کرد: نسبت به گذشته حدود 70 درصد روند تامین نهاده‌ها به ویژه کنجاله سویا و ذرت بهبود یافته است و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نفت با نهاده‌های دامی تهاتر می‌شود که این موضوع باعث تامین به موقع نهاده‌ها شده است که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد تا مرغداران با خیالی آسوده اقدام به جوجه‌ریزی و تولید کنند.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: