دستور “نیکبخت” به پشتیبانی امور دام برای خرید مازاد تولید مرغ

علی ابراهیمی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین استرآباد با بیان اینکه اشتیاق خوبی در میان مرغداران در سه ماه گذشته برای جوجه ریزی‌ها به وجود آمده است، گفت: حتی این موضوع به حدی بود که مرغداران با جوجه 30 هزار تومانی مبادرت به تولید کردند.

جوجه‌ریزی “دی ماه” با 152 میلیون قطعه رکورد زد/سهم هر استان چه میزان است؟+جدول

وی درباره رسیدن به مرز 150 میلیون جوجه‌ریزی در ماه در کل کشور، ادامه داد: چون عدد قابل اتکایی درخصوص میزان سرانه مصرف وجود ندارد نمی‌توان گفت با 130 یا 140 میلیون قطعه جوجه‌ریزی می‌توانیم نیاز بازار را تامین کنیم و از سوی دیگر ابزار کنترلی برای محدود کردن این موضوع در اختیار نیست.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر اینکه در حال حاضر که مازاد تولید داریم پیشنهاد می‌کنیم شرکت پشتیبانی امور دام  ذخیره استراتژیک گوشت مرغ را از محل تولید داخل تأمین کند، افزود: البته در این زمینه دستورات لازم از سوی وزیر جهاد کشاورزی صادر شده و تکلیف کردند که ذخایر استراتژیک از محل تولید داخلی تامین شود. امیدواریم اگر ثبت سفارشی هم برای واردات مرغ انجام شده متوقف شود.

ابراهیمی با بیان اینکه کاهشی شدن قیمت مرغ زنده در چند روز گذشته نشانگر این است که تولید بر مصرف غلبه کرده است، عنوان کرد: در حال حاضر مدیریت بازار مصرف از اهمیت زیادی برخوردار است و باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که مرغداران متضرر نشوند.

وی تصریح کرد: مسئولان مرتبط با این موضوع اعم از تشکل‌های صنفی و دولت باید به گونه‌ای عمل کنند که تلاش‌ها و اشتیاق مرغداران در سه ماه گذشته برای تولید به ضد تولید تبدیل نشود و بازار را مدیریت کنند.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: