پیشنهاد توقف عرضه مرغ منجمد به وزارت جهاد/پیش‌بینی کاهش قیمت را داشتیم

عطاالله حسن‌زاده عضوهیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین، از جلسه روز گذشته اعضای این اتحادیه با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برای بررسی نوسانات قیمت مرغ در چند روز گذشته خبر داد و گفت: در این جلسه مقرر شد با توجه به کاهشی شدن قیمت مرغ، پشتیبانی امور دام مبادرت به خرید تولید مازاد تولیدکنندگان برای ذخیره سازی کند.

گزارش/ کاهش جمعیت دام کشور منجر به افزایش مصرف مرغ می‌شود؟

وی با بیان اینکه با توجه به آمار جوجه‌ریزی‌های که در دو ماه گذشته انجام شده است پیش‌بینی می‌شد روند قیمت‌ها کاهشی شود، عنوان کرد: در آبان ماه بالای 130 میلیون و در آذر ماه بالای 140 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در کشور انجام شد که این روند نشان می‌داد قطعا کاهش قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور تصریح کرد: در جلسه با مسئولان وزارت جهاد نیز این پیشنهاد را دادیم که خرید و توزیع مرغ منجمد متوقف شود تا تولیدکنندگان که الان با مازاد تولید مواجه هستند دچار آسیب نشوند.

حسن‌زاده با تاکید بر اینکه برهه کنونی شرایط نگران کننده‌ای برای تولیدکنندگان است، اظهارداشت: در حال حاضر زمان برای تولیدکنندگان خیلی مهم است اگر پشتیبانی امور دام اقدام به خرید تولید مازاد نکند قطعاً به تولید آسیب جدی وارد خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم وزارت جهاد کشاورزی نهایت همکاری را با تولیدکنندگان در شرایط فعلی داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه قیمت گوشت قرمز افزایش چشم‌گیری داشته و بیشتر مردم به استفاده از گوشت مرغ روی آورده‌اند بهتر است که وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش دغدغه مردم و تولیدکنندگان عرصه طیور اقدامات لازم را انجام دهد.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: