افزایش قیمت مرغ ربطی به تولید ندارد

علی ابراهیمی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین استرآباد درباره نوسانات رخ داده در بازار مرغ، گفت:اینکه در چند روز گذشته قیمت مرغ افزایش یافته ربطی به تولید ندارد.

نوسانات قیمت مرغ را تا انتهای سال داریم/برنامه‌ای مدون برای صنعت طیور نداریم

وی با بیان اینکه در 6 ماه اخیر روند تولید افزایشی بوده است، ادامه داد: در سه ماه ابتدای سال به دلیل کاهش جوجه‌ریزی‌ها با کاهش تولید مواجه بودیم اما در حال حاضر روند تولید ماهیانه با توجه به آمارها روند صعودی داشته است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر اینکه در حال حاضر مرغداران در تعیین قیمت‌ها نقشی ندارند، اضافه کرد: تولیدکننده زمانی که می‌خواهد جوجه یکروزه خریداری کند و یا مرغ پرورش یافته خود را به فروش برساند از دفاتر مخصوص به این کار قیمت‌ها را دریافت می‌کند و خودش نقشی در تعیین قیمت‌ها ندارد.

ابراهیمی با بیان اینکه در روزهای اخیر روند تولید مرغ زنده کاهشی نبوده است و این موضوع باعث افزایش قیمت‌ها نشده است، عنوان کرد: تنها در مقطعی و آن هم در سه ماهه اول سال به دلیل کاهش جوجه‌ریزی‌ها قیمت‌ها قدری افزایش یافته بود.

وی با اعلام اینکه در آذر ماه حدود 140 میلیون جوجه ریزی در کشور اتفاق افتاده است، اظهارداشت:اساسا در ماه‌های گذشته تولید دچار چالش و تنش نشده است و آمارها همگی صعودی بوده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور درباره ذخیره سازی مرغ برای ایام پایان سال، گفت: پشتیبانی امور دام باید به این موضوع ورود کند البته با توجه به جوجه‌ریزی‌های انجام شده نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: