مشکلی برای تامین مرغ شب عید نداریم

رضا مبصری دبیر انجمن تولید کنندگان زنجیره گوشت مرغ کشور در گفت‌وگویی با اشاره به تامین مرغ مورد نیاز ماه مبارک رمضان و شب عید، اظهار داشت: براساس تدابیر اندیشیده شده در رابطه با جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها ماه قبل 15 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در استان گلستان انجام شد و مشکلی در تامین مرغ شب عید و ماه رمضان وجود ندارد.

کم و کاستی در تامین نهاده‌ها نداریم/48 ساعته نهاده را به مرغدار می‌دهیم/برای ایام عید مشکلی نداریم

وی ادامه داد: تدابیر ویژه نیز برای تولید بیشتر و ذخایر استراتژیک این ماده غذایی مورد نیاز مردم نیز در دستور کار قرار گرفته است.

دبیر انجمن تولید کنندگان زنجیره گوشت مرغ کشور، افزود: در هفته‌های گذشته نیز جلساتی با مسئولان در رابطه با تعیین قیمت واحد و خرید حمایتی انجام شده که در زمان افزایش تقاضا بازار با مشکل خاصی روبه‌رو نشود و مازاد تولید نیز برای صادرات در نظر گرفته شود.

مبصری عنوان کرد: تولید جوجه  یک‌روزه  و در نتیجه جوجه‌ریزی از ابتدای سال کاهش معناداری پیدا کرده بود، اما بعد  از مدتی به جایگاه اصلی خود بازگشت و هم اکنون در رابطه با جوجه‌ریزی و تامین مرغ با مشکل روبه‌رو نیستیم.

وی عنوان کرد: جوجه‌ریزی در گلستان نسبت به مدت مشابه سال قبل، 27 درصد افزایش داشته و این روند افزایشی همچنان (ماه مبارک رمضان و نوروز) ادامه دارد و تولید روزانه گوشت مرغ در گلستان 850 تن در هزار واحد مرغداری است و استان گلستان پس از تهران، تولیدکننده 11 درصد گوشت مرغ مصرفی کشور است.

دبیر انجمن تولید کنندگان زنجیره گوشت مرغ کشور تاکید کرد: ماه گذشته 15 میلیون جوجه‌ریزی در استان گلستان انجام شده و اکنون دیگر کمبود مرغ نداریم.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: