پتانسیل صادرات سالیانه 200 هزار تن مرغ را داریم

علی ابراهیمی، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات زنجیره بیتامین، با بیان اینکه در شرایط فعلی و با جوجه‌ریزی‌های که در ماه‌های گذشته رخ داده است با مازاد تولید مرغ مواجه هستیم، گفت: یکی از راه‌های که می‌توان مازاد تولید را کاهش داد گشایش پنجره صادراتی و حضور در بازارهای بین‌المللی در جهت  تنظیم و تثبیت بازار مرغ است.

قیمت‌گذاری دستوری آسیب جدی به صنعت طیور وارد کرده است

وی با بیان اینکه صنعت طیور کشور پتانسیل صادرات حداقل ۲۰۰ هزارتن مرغ در سال را دارد، افزود: با توجه به زیرساخت‌ها و توانی که در تولید داریم  سالیانه می‌توانیم بیش از 3 میلیون تن گوشت مرغ تولید کنیم که بخشی از آن می‌تواند صادر شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر اینکه صادرات مرغ موثرترین راهکار برای پایداری تولید و بالانگه داشتن جوجه ریزی محسوب می شود، تصریح کرد: قرار بر این است پشتیبانی امور دام نیز بخشی از مازاد تولید را جمع‌آوری کند که این موضوع مقطعی است و راهکار مناسبی برای جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران به حساب نمی‌آید.

ابراهیمی با بیان اینکه در شرایط فعلی برنامه ریزی باید به سمت صادرات باشد، اظهار کرد: مجوز صادرات ۵ هزارتن مرغ گرفته شده است که امیدواریم روند صادرات تسریع شود تا بازار به تعادل برسد.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: