مرغداران زیان‌ده شده‌اند/فعلاً صادرات مرغ نداریم

پرویز فروغی دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات زنجیره بیتامین، درباره آخرین وضعیت صادرات مازاد تولید مرغ، گفت: پس از اینکه هزار تن مرغ به کشور عراق صادر شد دیگر صادراتی انجام نشد.

وی با بیان اینکه مرغداران در حال حاضر زیان‌ده شده‌اند و وضعیت خوبی را سپری نمی‌کنند، ادامه داد: از یک‌سو مازاد تولید صادر نمی‌شود و از سوی دیگر پشتیبانی امور دام مبادرت به جمع‌آوری آن نمی‌کند.

دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: با توجه به جوجه‌ریزی‌های که انجام شده و مازاد تولیدی که داریم قیمت مرغ زنده به 55 هزار تومان رسیده است که مرغداران را با چالش جدی مواجه کرده است.

فروغی اضافه کرد: با این وضعیت وزارت جهاد کشاورزی اصرار دارد که جوجه‌ریزی‌ها به 170 میلیون قطعه افزایش یابد، ابتدا باید فکری به حال مازاد تولید همین 150 میلیون قطعه داشته باشیم بعد به فکر افزایش تولید باشیم.

وی با بیان اینکه لازم است تا پشتیبانی امور دام به فکر جمع‌آوری مازاد تولید باشد، اظهار کرد: اگر این اتفاق رخ ندهد و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام نشود قطعا تا 2 یا 3 سال آینده وضعیت صنعت طیور به مانند گوشت قرمز خواهد شد و مشکلات جدی در این صنعت ایجاد می‌شود.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: