کاهش عرضه مرغ زنده در گلستان/قرارداد جدید انجمن کشتارگاه‌ها با “ستکاوا”

علی اصغر نادران دبیر انجمن کشتارگاه‌های استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین، با بیان اینکه همچنان عرضه مرغ زنده از سوی مرغداران استان کاهشی است، گفت: به همین دلیل برخی از کشتارگاه‌های استان از ظرفیت تولیدی خود کاسته‌اند.

تحویل کنجاله سویا با پروتئین 46 درصد به مرغداران

وی با بیان اینکه روز گذشته حدود 740 تن گوشت مرغ در استان گلستان تولید شد، ادامه داد: به دلیل اینکه کشتار برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی ندارد و عرضه مرغ زنده هم کاهشی شده است برخی از کشتارگاه‌ها ظرفیت خود را کاهش داده‌اند و اعتقاد دارند به هر میزان که تولید داشته باشند به همان اندازه ضرر می‌کنند.

دبیر انجمن کشتارگاه‌های استان گلستان با اعلام اینکه در جهت تنظیم بازار و کوتاه کردن دست دلالان از بازار اخیراً قرارداد جدیدی را با ستکاوا منعقد کرده‌ایم، عنوان کرد: این قرارداد برای وزارت جهاد ارسال شده تا امضاء شود.

نادران تصریح کرد: اگر این قرار داد امضا شود سامانه ستکاوا عملیاتی خواهد شد و خرید و فروش خارج از این سامانه ممنوع خواهد شد.

وی اظهارداشت: این قراردادغ را اتحادیه مرغداران گوشتی استان گلستان نیز امضاء کرده است و در انتظار امضاء شدن آن از سوی وزارت جهاد کشاورزی هستیم.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: