صادرات جوجه یکروزه گوشتی همچنان ممنوع است

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین با بیان اینکه ممنوعیت صادرات تخم مرغ خوراکی و غیر خوراکی برداشته شده است، گفت: در مقطعی کوتاه صادرات ممنوع شده بود که با پیگیری‌های که انجام شد این موضوع منتفی شد.

اختصاصی/میزان جوجه‌ریزی‌ها در نیمه اول آبان ماه از 50 میلیون عبور کرد

وی با بیان اینکه در سال جاری بیش از 100 هزار تن تخم مرغ صادر شده است، افزود: در حال حاضر به کشورهای همچون عراق، افغانستان، عمان، قطر و چند کشور حاشیه خلیج فارس صادرات تخم مرغ داریم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار درباره دستور العمل آزاد شدن صادرات جوجه یکروزه، اظهار داشت: صادرات جوجه یکروزه مرغ تخم‌گذار آزاد شده است و این موضوع درباره جوجه یکروزه مرغ گوشتی صدق نمی‌کند و صادرات آن ممنوع است.

نبی‌پور تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی، نرخ منطقی هرکیلو تخم مرغ ۵۷ هزارتومان است که انتظار می‌رود مسئولان وزارت جهاد هرچه سریع‌تر نرخ را در راستای کاهش زیان مرغداران اصلاح کنند.

به گزارش بیتامین، روز گذشته گمرک ایران لغو ممنوعیت صادرات کاغذ و کارتن بسته‌بندی، فیلم BOPP و BOPET، تخم مرغ خوراکی و غیر خوراکی، جوجه یک روزه، پیله کرم ابریشم، ابریشم خام، ضایعات ابریشم، نخ ابریشم، نخ و الیاف پشمی تابیده شده را ابلاغ کرده بود.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: