قیمت دستوری تولید کنندگان را متضرر می‌کند/مصرف کنندگان از جهان دیگر نیامده‌اند

مهندس میثاق هلاکوئی رئیس هیئت مدیره شرکت بیتامین استرآباد در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات این شرکت با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری و مشکلات صنعت طیور برخی از واحدهای تولیدی استان گلستان را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است، گفت: استان گلستان در سال‌های گذشته از استان‌های برتر از لحاظ تولید گوشت مرغ بوده که با برخی سیاست‌گذاری‌های اشتباه ممکن است این رتبه از دست برود و باعث ورشکستگی برخی واحدهای تولیدی شود.

مبصری:70میلیون قطعه مرغ زنده آماده عرضه به بازار است

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی امروز صنعت طیور استان، اجبار به تامین مرغ استان تهران است، ادامه داد: بخش خصوصی با مشکلات اقتصادی، بانکی و انسانی مبادرت به تولید مرغ می‌کند اما به یکباره با سامانه‌ای به مانند ستکاوا که امروز تبدیل به معضلی شده، باید به زور محصول تولید شده را با قیمتی که مصوب می‌شود به بازار تهران عرضه کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت بیتامین با تاکید براینکه امروز دلالان باعث شده‌اند هم تولید کننده و هم مصرف کننده متضرر شوند، اظهارداشت:کدام شهروند تهرانی در چند روز گذشته توانسته مرغ مورد نیاز خود را زیر 100 هزار تومان خریداری کند این درحالی است که مرغ از استان گلستان زیر 73 هزار تومان به میدان بهمن تهران ارسال می‌شود.

هلاکوئی با بیان اینکه نباید با سیاست‌گذاری‌های اشتباه باعث ورشکستگی واحدهای تولیدی استان شویم، گفت: مسئولان استانی و کشور فشار را به تولیدکننده وارد می‌کنند تا حداقل مصرف‌کننده به راحتی بتواند مرغ مورد نیاز خود را تامین کند، غافل از اینکه با همه سختی‌های که تولیدکنندگان متحمل می‌شوند بازهم این اتفاق رخ نمی‌دهد.

وی در همین زمینه تصریح کرد:مسئولان اعلام می‌کنند باید مرغ با قیمتی مصوب به دست مصرف کننده برسد، اما مصرف‌کننده چه کسی است؟ بخشی از این مصرف‌کنندگان همان کارگران و خانواده‌های آنها هستند که در صنعت طیور مشغول به فعالیت هستند، اگر واحد تولیدی ورشکسته شود و نیروهای خود را تعدیل کند آیا کارگر همان واحد تولیدی می‌تواند بدون اینکه درآمدی داشته باشد مبادرت به تامین مایحتاج خود کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت بیتامین اظهار کرد: اینکه می‌گوییم از مصرف کننده حمایت کنیم بحث درستی است و حتی تولیدکنندگان هم از موضوع استقبال می‌کنند، اما نباید فکر کنیم این مصرف کننده از نقطه دیگری از جهان آمده و مرغ خریداری می‌کند، این مصرف کنندگان همان افرادی هستند که در خطر از دست دادن درآمد خود به دلیل برخی سومدیریت‌ها هستند.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: