سهیمه ذرت مرغداران دوبرابر شد

رضا افتخارالدین مدیرعامل تعاونی کارخانجات خوراک دام و طیور استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات زنجیره بیتامین، با بیان اینکه در چند ماه گذشته مشکلی در جهت تامین نهاده‌ها برای مرغداران وجود نداشته است، گفت: در حال حاضر کنجاله سویا برای مرغداران با قیمت 20 هزار 900 تومان در دسترس است و می‌توانند به راحتی سفارش بدهند.

جوجه‌ریزی 155 میلیون قطعه‌ای در اردیبهشت ماه/کدام استان‌ها بیشترین سهم را دارند+جدول

وی با اعلام اینکه نهاده‌های خریداری شده ظرف مدت دو یا سه روز بارگیری و به دست تولیدکنندگان می‌رسد، افزود: البته برخی شکایت‌ها نیز از سوی مرغداران و تولیدکنندگان درباره فروش سویا به تعاونی ارجاع شده است که در حال پیگیری آنها هستیم.

افتخارالدین با بیان اینکه در حال حاضر قیمت ذرت به 6 هزار 800 تومان رسیده است که پائین‌تر از استاندار قیمتی است، ادامه داد: به دلیل واردات بیش از نیاز کشور ذرت به وفور در بازار وجود دارد به همین دلیل سهیمه ذرت مرغداران به دوبرابر افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل تعاونی کارخانجات خوراک دام و طیور استان گلستان تصریح کرد: به دلیل اینکه ذرت با نفت و گاز تهاتر شده بود، به اندازه کافی و حتی بیشتر از نیاز کشور وارد شده است و مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: