تکمیل زنجیره فروش دان بیتامین برای خدمت رسانی به مرغداران

بهرام هخامنشی مدیر فروش خوراک طیور بیتامین، در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی این شرکت درباره عملکرد این واحد، گفت: پیش از این واحد خرید دان و فروش به صورت یکجا فعالیت داشت که با تصمیمات مدیران شرکت مقرر شد تا این بخش به دو واحد مجزا تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در بحث فروش دان چندین برنامه متنوع از سوی شرکت بیتامین طراحی شده است که بر اساس آن مرغداران بتوانند از محصولات تولید شده در این شرکت استفاده لازم را داشته باشند، افزود: سیاست تدوین شده بر اساس جذب حداکثری مرغداری ها و ارائه خدمات مناسب به آنها از سوی بیتامین است.

مدیر فروش خوراک طیور بیتامین با تاکید براینکه در حال حاضر فروش عمده در بازار (حدود 90 درصد) از بخش بازارگاهی و مشارکتی انجام می شود، ادامه داد: بازارگاهی نوع جدیدی از مدل فروش است که دولت به تولیدکنندگان تحمیل کرده است.

هخامنشی تصریح کرد: به دلیل اینکه به ذرت و سویایی که به دست مرغ دار می رسد، سوبسید تعلق می گیرد، قیمت تمام شده این دو نهاده در بازار تنظیم می شود البته اختلاف قیمت سویا در مواقعی نسبت به بازار آزاد تا 8 هزارتومان نیز می رسد اما قیمت ذرت در بازار آزادچندان اختلافی با قیمت دولتی ندارد.

وی با بیان اینکه در بخش بازارگاهی به دلیل اینکه شرکت های تولید کننده بتوانند مشتری را جذب کنند در بیشتر مواقع قسمت عمده مربوط به تامین منابع مالی را خودشان بر عهده می گیرند، اظهارداشت: پیش از راه اندازی بازارگاه خرید دان یا به صورت نقدی یا به صورت تصفیه در پایان دوره از سوی مرغدارن بود که با تحمیل بازار گاه به تولید کنندگان بار مال سنگینی بر دوش تولیدکنندگان افتاده است.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: