گزارش/ مزیت‌های دان بیتامین و رضایتمندی مرغداران

به گزارش واحد رسانه و تبلیغات شرکت بیتامین استرآباد، یکی از آیتم‌های مهم در بحث پرورش مرغ گوشتی استفاده از دان با کیفیت است که در سال‌های گذشته و با پیشرفت تکنولوژی کارخانه‌های متعددی در کشور برای تولید دان راه‌اندازی شده‌اند که از جمله این کارخانه‌ها، کارخانه خوراک دام و طیور و آبزیان بیتامین یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت است که در تیرماه سال جاری در شهرستان رامیان با ظرفیت اسمی در ساعت ۴۰ تن و در دو شیفت کاری حدود ۹۰۰۰ تن دان آماده در روز افتتاح شده که از این حیث یکی از بزرگترین کارخانجات تولید دان آماده در سطح کشور است.

مزایای دان بیتامین

از جمله مزیت‌های مهم دان بیتامین که شامل محصولاتی همچون پری استارتر و سوپر استارتر، پیش دان، میان دان، پس دان ۱ و ۲ می‌شود می‌توان به افزایش سرعت رشد و بهبود ضریب تبدیل غذایی،کمک به توسعه دستگاه گوارش به ویژه روده به منظور بهبود هضم و جذب مواد مغذی،نابودی انواع عوامل بیماری‌زا به دلیل پخت بهینه و استفاده از ترکیبات ضدعفونی کننده خوراک،کاهش میزان اتلاف خوراک به علت خاکه بسیار پایین محصولات و مطلوبیت بالای آن برای جوجه گوشتی،افزایش نسبت وزن سینه به لاشه و کاهش میزان افت لاشه در کشتارگاه، پیشگیری از انواع ناهنجاری‌­های متابولیک به ویژه آسیت و سندروم مرگ ناگهانی،  ایجاد مقاومت بالاتر در گله نسبت به بیماری‌ها به سبب غلظت بالای مواد معدنی و ویتامین‌ها و …. اشاره کرد.

رضایتمندی مرغدارانی که از دان بیتامین استفاده کرده‌اند

در حال حاضر مرغدارانی متعددی از سراسر کشور از محصولات تولید شده در کارخانه دان بیتامین استفاده می‌کنند که در اکثر مواقع ضریب تبدیل‌های زیر 1/7 دریافت کرده‌اند که این موضوع و رضایتمندی خود را ابراز کرده‌اند.

ارز آوری با صادرات پودر گوشت بیتامن برای کشور

در همین راستا آقای رسول آبادی کارشناس فارم (مرغداری آقای دراز گیسو) ضمن ابراز رضایت از خرید دان از بیتامین دانه گفته است که کیفیت محصولات خریداری شده بسیار مناسب است و ضریب تبدیلی که در آخرین دوره پرورش در این مرغداری گرفته‌ایم زیر 1/7  بوده است.

آقای مهندس عابدی مدیر داخلی مرغداری پرطلایی گلستان نیز به خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات بیتامین گفته است که حدود سه سال است دان مرغداری خود را از بیتامین تهیه می‌کنیم که کیفیت بالای دارد و معمولاً در دوره‌های پرورش در این سال‌های گذشته ضریب تبدیل‌های زیر 1/8 دریافت کرده‌ایم.

محمدرضا جشن تیرگان یکی دیگر از فعالان صنعت مرغداری نیز که از محصولات بیتامین در چند سال گذشته استفاده کرده است به خبرنگار واحد رسانه و تبلیغات بیتان گفته است که در آخرین دوره پرورش با دان بیتامین ضریب 1/6 و با وزن  2/800 در روز چهل و سوم گرفته‌ایم.

مقصودلو مدیر داخلی مرغداری تلاشگران عصر جدید نیز اعلام کرده است که حدود 6  ماه است،که از بیتامین دان خریداری می کنیم که کیفیت بالایی دارد و  با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی، شرایط منطقه، شرایط آب و هوایی، کیفیت جوجه و سالن پرورش، دان بیتامین کمک می‌کند تا مرغ‌های با کیفیت و با ضریب تبدیل بالا تولید شود.

صادرات دان بیتامین به کشورهای مختلف

علاوه بر استفاده فعالان صنعت مرغداری از دان بیتامین در چند سال گذشته و با توجه به تائید محصولات تولید شده از سوی این شرکت در آزمایشگاه‌های معتبر کشور، بیتامین اقدام به صادرات محصولات خوراک آبزیان گرمابی خود به کشورهای همچون عراق، افغانستان و ترکمنستان و … کرده و ارزی برای کشور داشته است.

وبلاگ آشپزی با بیتامین را اینجا ببینید: